Школска 2022/2023. година

Посета осмака ССШ „Васа Пелагић“ Ковин

Средња стручна школа „Васа Пелагић“ из Ковина је поводом дана школе угостила наше ученике осмог разреда. Заједно са директорком школе и одељењским старешином, осмаци су у среду, 17.5.2023. посетили средњу стручну школу и упознали се са свим образовним профилима ове школе. Наставници школе „Васа Пелагић“ повели су ученике у обилазак учионица, стручних кабинета, фискултурне сале, радионица и пластеника. Ученицима је објашњено шта их очекује уколико се одлуче за неки од образовних правила, као што су: туристички техничар, кувар, конобар, цвећар-вртлар, бравар-заваривач. Ученицима се највише допала прича о профилу руковалац-механичар пољопривредне технике, па су се поједини дечаци опробали и у вожњи трактора. На крају обиласка, ученици су посетили и кухињу и уживали у укусном ролату који су припремили ученици средње школе.

Захваљујемо се на гостопримству!