Школска 2022/2023. година

Обавештење за пробни испит

Обавештавамо ученике осмог разреда и родитеље да у складу са Правилником о школском календару образовно васпитног рада основне школе за школску 2022/2023. годину Министарство просвете,науке и технолоског развоја у циљу припреме ученика осмог разреда и ове године организује пробни завршни испит.

Циљ организовања пробног завршног испита је да се види колико су ученици у овом тренутку спремни за завршни испит и на чему треба радити у наредном периоду ,као и симулација самог процеса завршног испита.

Ученици осмог разреда ће у петак ,24.3.2023.године у 12.00 часова полагати тест из математике,док ће у суботу 25.3.2023.гидине у 9.00 полагати тест из српског језика ,а у 11.30 часова изабрани предмет-тест  из једног од обавезних предмета из природних и друштвених наука,а по опредељењу ученика.