Школска 2022/2023. година

Први зимски турнир у шаху – „Скореновац 2023“

У оквиру Обогаћеног једносменског рада ученици наше школе су имали шаховски турнир у Скореновцу.

Учествовали су ученици Ковина, Панчева, Новог Београда, Лазаревца, Пожаревца и Новог Сада.

На шаховском турниру учествовали су и ученици из основне сколе ,,Ђура Филиповић" из Плочице.

Извештај са одржаног Првог зимског турнира у шаху – „Скореновац 2023“

Дана 15. јануара 2023. године у Дому културе у Скореновцу успешно је одржан шаховски турнир за децу под називом „Први зимски турнир – Скореновац 2023“. Деца су била подељена у три старосне групе (најмлађу, средњу и старију). Укупно је учествовало тридесеторо учесника из Скореновца, Плочице, Ковина, Панчева, Новог Београда, Лазаревца, Пожаревца и Новог Сада. На одржаном шаховском турниру учествовали су и ученици основне школе „Ђура Филиповић“ из Плочице:

• Димитрије Илић 8-1
  • Јован Станисављев 6-1
  • Павле Папић 6-1

сахтурјан1

сахтурјан2

Од свих ученика који похађају наставу у шаховској школи у оквиру удружењу „Петефи Шандор“, најуспешнији је био ученик наше школе Димитрије Илић.

Наставник географије и организатор шаховске секције у школи:

Роберт Мучи