Школска 2019/2020. година

Заборављене игре и вештине

ДАЈЕ СЕ НА ЗНАЊЕ
ни више ни мање,  него
једанаести  пут
ЗАБОРАВЉЕНЕ ИГРЕ И ВЕШТИНЕ у Плочиц

14. септембра 2019. године у селу Плочица  одржано је такмичење у ЗАБОРАВЉЕНИМ ИГРАМА И ВЕШТИНАМА, једанаести  пут.

Домаћини ове манифестације и организатори такмичења,  МЗ Плочица и ОШ „Ђура Филиповић“ Плочица, дочекали су бројне госте:  ОШ „Јован Јовановић Змај“ Ковин,  ОШ „ Жарко Зрењанин“ Скореновац и ОШ“Ђура Јакшић“ Ковин. Посебну част учинио је домаћинима  директор Дома културе из Ковина, Миливоје Грчић  који је игре отворио, поздравио госте и такмичаре и пожелео им успешну игру – такмичење.

Резултати на такмичењима у заборављеним играма и вештинама:

1.Гађање праћком

Деца:

1.место: Илић Елена

2.место: Ђиновић Андрија

3.место: Макарић Андријана

Одрасли:

1.место: Ђуриш Золт

2.место: Крстић Негован

3.место: Јовановић Ивица


2.Бацање новчића на црту (крајцарице)

1.место: Челпер Никола

2.место: Макарић Андријана

3.место: Марковић Анђела


3. Кобасичари

1.место: Керац Илија, Јевтовић Божидар и Аврамовски Вук

2.место: Рамадани Фарија, Спасић Николина и Спасић Живана

3.место: Михајловић Михајло, Спасић Бојан и радовановић Игор


 4. Слика – бело

1.место: Ђорђевић Немања, Муратовић Јован, Муратовић Слађана

2.место: Славковић Вук, Цветковић Горан, Муратовић Спасоје

  1. место: Петровић Анастасија, Радаковић Наталија, Крстић Нађа

5. Прављење и преношење бунара од шапурина

1.место: Суњог Елена,Јованов Јована и Тасић Марија

2.место: Живковић Милица, Станковић Александар и Живковић Данијел

3.место: Пивљаковић Марија, Кубуровић Ања и Богдановић Стефан


6. Ручно круњење кукуруза

Млађи:

1.место: Станковић Матеја

               Станковић Анђела

               Живковић Јелена

2.место: Спасић Надица

               Спасић Николина

               Миливојев Уна

3.место: Спасић Ена

               Спасић Никола

               Живковић Данијел

              

Старија група

1.место:  Тасић Милош

                Тасић Милица

                Пешић Дејан

2.место: Столић Станко

               Столић Николина

               Крстић Лука           

3.место:  Којић Марко

                Стојановић Стефан

                Јованић Драган

Одрасли:

1.место: Столић Сретен

               Драгишић Слободан

               Динић Лазар

2.место : Крстић Јагода

                Нађ Денис

               Стојановић Милан


7. Роше (гађање кликера у рупу)

1.место: Димитрије Илић

2.место: Михајловић Милоје

3.место: Милош Вукоичић


8. Терање точка

1.место: Тасић Милош

2.место: Петровић Никола

3.место: Спасић Бојан


За остварене резултате на такмичењима у различитим вештинама победници су освојили  дипломе, медаље, мајице, чоколаде, а сви гости су  за сећање на овај дан  понели и лепе успомене на дан проведен у лепом дружењу.

Једанаести пут сачували смо игре и вештине од заборава! Сачували смо и укусе масти, хлеба и алеве паприке, кокица и  домаћих пљескавица у лепињи...

Посебно се захваљујемо пензионисаном учитељу Брзак Ђури из Плочице. Идеја да игре отргнемо од заборава и нашој деци покажемо како смо се ми играли, дружили и били срећни без мобилних телефона и интернета  је његова.

 

Copyright © 2022 Основна школа „Ђура Филиповић" Плочица