Енглеска чајанка

У нашој школи смо 5. марта 2020. године први пут присуствовали традиционалној енглеској чајанки. Ученици петог разреда су заједно са наставницом енглеског језика, Теом Тот Радишић, у школској кухињи испекли укусне колачиће, направили сендвиче и скували енглески чај са млеком. Кроз заједнички истраживачки рад ученици су се упознали са ритуалима поподневног испијања чаја и пронашли рецепте правих енглеских колача. Сви смо научили како се праве чајни колачићи, лимун колач и који су главни састојци енглеског сендвича. Прилику и задовољство да пробају енглеске специјалитете имали су сви ученици и наставници. Сви су они бар на кратко били „прави Енглези“, код којих је традиција испијања чаја стара неколико векова.