Школска 2018/2019. година

Клуб Микробит

Угледни час Микробит као дигитални компас (7. разред)

У оквиру пројекта „Школа за 21. век“ 12.04. 2019. године наставник техничког и информатичког образовања Синиша Ћулафић одржао је угледни час –„ Микро бит као дигитални компас – реализација пројекта“  са ученицима 7. разреда на коме су ученици били у прилици да примене нова знања у означавању страна света у својим учионицама. Први део часа укључивао је питања вишег реда, разликовање чињеница и мишљења, тврдње, доказе и резоновање и на крају микробит и решавање проблема. Ученици су представили занимљива решења пројектног задатка.

Угледни час Микробит (6. разред)

У оквиру пројекта „Школа за 21. век“ 12.04. 2019. године наставник технике и технологије  Синиша Ћулафић одржао је угледни час –„ Микро бит као дигитални компас – реализација групног пројекта“  са ученицима 6. разреда. Час је мало модификован у односу на 7 разред. На крају часа ученици су бирали најбоље идејно и практично решење пројектонг задатка кроз дебату и дискусију.

Клуб Микробит

3.5.2019. године у нашој школи почео је са радом „Клуб Микробит“. Привилегију да први почну самостално да програмирају популарни микробит имали су ученици осмог разреда који су са својим наставником техничког иинформатичког образовања Синишом Ћулафићем реализовали први сет вежби из примене микробита.  Кроз рад, ученици су испољили заидан ниво креативности и до решења постављених задатака долазили на своје оригиналне начине.